Esenyurt Hurdacı

Esenyurt Hurdacı

Esenyurt Hurdacı, Günlük yaşamda kullandığımız ve daha sonra bir köşeye ayırdığımız veya attığımız birçok metal malzemenin aslında birer geri dönüşüm ürünü olduğu unutulmamalıdır. Her evden küçük miktarlarda çıkan malzemeler toplandığından tonlarca kıymetli hurda malzemesi haline gelmektedir. Çünkü geri dönüşüm sayesinde tekrar yeni bir ürün olarak imalat sanayisine kazandırılmakta ve ülke ekonomisine katkı sağlanmaktadır. Ülkemizde son yıllarda gelişen geri dönüşüm bilinci sayesinde artık birçok malzeme çöpe atılmak yerine ayrıştırılmaktadır. Ayrıştırılan ürünlerin toplanması ve tasniflendirilmesi işlemleri esenyurt hurdacı işletmemize gerçekleştirilmektedir.

Esenyurt Hurdacı Firmaları

Toplanmış veya depolanmış hurda malzemeler için yerinde ürün tespiti ve fiyatlandırma yapmaktayız. Bunun için esenyurt hurdacı işletmemizi aramanız yeterlidir. Hurda işinde uzman ve etkin personelimiz adresinde miktar ve değer tespiti yaparak muhammen bedeli size bildirecektir. Bazı hurda yığınları karışık metallerden oluşmaktadır. Bu yüzden değer tespiti zor olabilmektedir. Bunun için özel mıktanıslarla ayrıştırma işlemi yapılmakta ve taşınır terazilerle tartışılabilmektedir. Çok ücra köşelerde veya tartma işleminin yapılmasında zorluk yaşanan hurdalar kabalama olarak en doğru şekilde fiyatlandırılmaktadır.

Esenyurt Hurda Alanlar

Kurumların ve işletmelerin, fabrikaların, atölyelerin belirli zamanlarda biriktirmiş olduğu hurdalar zamanla yığınlar haline gelmekte ve çalışma alanlarını daraltmaktadır. Bu hurda yığınlarının yerinden alınması işlemini hurdacı esenyurt işletmemize ait araçlarımızla yapıyoruz. Kendinden vinçli kamyonlarımız ve personelimiz, daha önceden değer tespiti ve miktarı belirlenmiş hurdaları yerinden alarak işletmemize getirecektir. Her hurda malzemeler kıymetli ve yarı kıymetli metaller olarak tasnif edilerek fiyatlandırılmaktadır. En doğru fiyatlandırma ile hurda satışı yapan müşterilerimizin de bu satıştan gelir elde etmelerine ve hurdalarının değerlendirme fırsatını sağlamaktayız. Fiyatlandırma yapılırken her malzeme kilosuna ve miktarına bağlı olarak ayrı fiyatlandırılmakta ve daha sonra toptan bir maliyet çıkarılmaktadır.

Hurda malzemeler arasında birçok kıymetli madenler de bulunmaktadır. Bunların başında bakır, alüminyum, çinko, kurşun gibi değerli madenden yapılmış malzemeler bulunur. Bu ürünlerin hepsinin fiyatlandırılması ayrı olarak yapılmaktadır. Demir ve sac malzemeler daha az fiyatlarda değerlenir, diğer ürünlerin fiyatları günlük ve haftalık olarak değişmektedir. Bu yüzden işletme olarak bu tür ürünlerin borsası günü gününe takip edilmekte ve müşterilerimizin en doğru fiyatlardan satış yapması sağlanmaktadır. Vermiş olduğumuz hurda fiyatları o günün borsa fiyatlarının güncel halidir. Esenyurt Hurdacı olarak hurdalarınızı kapınızdan almaktayız.

Müşterilerimizden almış olduğumuz hurdalar hurdacı esenyurt işletmemizde işlenerek tasnif edilmektedir. Her parça kendi kategorisinde ayrılarak sınıflandırılmaktadır. Daha sonra büyük pres makinelerinde preslenerek kamyonlara yüklenmekte, tartım işleminden sonra hurda işleme fabrikalarına gönderilmektedir. Bu sadeye her hurda ve atık metal tekrar ekonomiye kazandırılmaktadır.